Su Finansal

Hakkımızda

Su Finansal Danışmanlık Çevre ve Yönetim Danışmanlığı Müşavirlik Eğitim Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi 28.04.2011 tarihinde Malatya’da kurulmuştur.

Şirket kurucusu Musa ONBAŞILI Bankacılık sektörüne Garanti Bankası A.Ş. de gişe memuru olarak başlamış, Garanti Bankası A.Ş. Kayseri Bölge Müdürlüğünde Mali Tahlil ve İstihbarat Uzmanı iken Osmanlı Bankası A.Ş. Kayseri Şubesine Müdür Yardımcılığı görevi ile transfer olmuş ve Malatya Şube Müdürü iken emekli olmuştur.

Emeklilik döneminde Türkiye Katılım Bankası A.Ş. nin Malatya Şubesinin kurulmasında Şube Müdürü olarak görev almıştır.

2005 yılında biriken deneyimlerini Finansal Danışmanlık yaparak yatırımcıların hizmetine Su Finansal Danışmanlık olarak sunmaya başlamıştır.

Tarım Bakanlığının Köy Bazlı Kırsal Kalkınma adı altında başlattığı hibe programı ile Tarımsal Yatırımların Finansmanında % 50 oranında verilen hibeler ile Malatya ve İlçelerine hizmet vermeye başlamıştır.

08.Şubat.2006 da kurulmaya başlayan kalkınma Ajansları tarafından finanse edilen sanayi yatırımlarına yönelik finansman destekleri için de hizmetler veren firmamız Çukurova kalkınma Ajansı ve Fırat Kalkınma Ajansları vasıtasıyla birçok yatırımcıya destek olmuştur.

04 Mayıs 2007 de kurulan Avrupa Birliği Katılım Öncesi mali Yardım (IPA) kapsamında IPARD başlığında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile Malatya Mersin Elazığ Urfa Afyonkarahisar Sivas illerine hizmetler verilmiştir. Türkiye de ilk kez Broiler üretimi için kurulan çiftlik firmamızca hazırlanan dosya ile alınmıştır.

2019 tan buyana İzmir merkezli hizmet vermektedir.